3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Горивата поевтинуваат

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,03 отсто односно з аполовина до еден денар за литар.

Од 9 ноември максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат: ЕУРОСУПЕР 95 –  76,5 ; ЕУРОСУПЕР – 78,5 ; ЕУРОДИЗЕЛ 67,5  и Екстра лесно масло за домаќинства – 66,5 денари/литар. (графика)

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles