8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Зејтинот надмина 100 ден. за литар

Продолжува растот на цената на маслото за јадење и веќе е надмината психолошката граница од 100 ден. за литар. Она што е уште позагрижувачко се најавите од Организацијата за храна на Обединетите нации која соопшти дека „растот на цените на житарките и растителните масла ги повлекува со себе и другите типови храна, а растат и цените на земјоделските производи, затоа што жетвата годинава задоцни поради ковид-пандемијата, а сега наеднаш има висока побарувачка“. Пред пандемијата маслото за јадење можевме да го купиме по цени околу 65 денари за еден литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles