17.2 C
New York
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Исчистен резервоарот за вода во с. Радање

Денес се изврши чистење на резервоарот за вода и каптажата во село Радање. На овој начин се подобрува водоснабдувањето на селото со чиста и квалитетна вода за пиење.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,788FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles