1.8 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Николчо Илијев на на новиот градоначалник на Кочани, Љупчо Папазов му остава 63 милиони на сметката и 20-тина започнати проекти

Од денес Кочани и офизјално има нов советнички состав и нов градоначалник. Досегашниот градоначалник Николчо Илијев, му ја предаде функцијата на неговиот наследник Љупчо Папазов.

На сметка му остави вкупно 63 милиони денари и 20-тина започнати проекти со обезбедени пари за нивна реализација.

За новиот градоначалник Љупчо Папазов, ова е одлична стартна позиција  и најава за посветена четиригодишна работа за Кочани.

Сепак, за Папапзов во Кочани има работи кои ургентно треба да се решаваат и тој ќе почне оттаму.

Инаку, Папазов кој е кадар на ВМРО ДПМНЕ ќе има сериозна задача да воспостави непречена соработка со советот, во кој ниту една политичка партија не е доминантна.

Од вкупно 19 советници, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ имаат по 8, по еден советник имаат Левица, ЛДП/ДОМ и незвисниот Венко Крствски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles