2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Синдикатот остро ги предупредува пртениците. Два прста за подобар работнички живот или доаѓаме со генерален штрајк

Остро предупредување испрати денес синдикатот до пратениците и ги повика веднаш да ги усвојат сите  во Парламентот заглавени законски решенија кои се однесуваат на работничките права и стандард

Синдикатот досега неколкупати предупредуваше и апелираше, но споменатите предвидени законски решенија се уште се неподвижни,  што за него е помината мера преку сите граници:

Иако Синдикатот инсистира и заедно со работниците очекува значајни промени во нивни интерес, сега со оглед на новонастанатата политичка состојба се е неизвесно.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles