17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Словнија: Ковид мерките повтото засилени

Во Словенија денеска стапија на сила бројни нови ограничувања поврзани со Ковид-19 со цел да се спречи континуираното ширење на инфекцијата. Мерките за забрана на собири и полициски час во баровите и рестораните се повторно воведени ,  ноќните клубови се затвораат, а важењето на пропусниците за Ковид се проширува на лица постари од 12 години. Заедно со сертификатот за сертификатот, лицето ќе треба да покаже и валиден личен документ за докажување на неговиот идентитет, што е проверка воведена поради масовните измами во минатото.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles