14.7 C
New York
Thursday, September 21, 2023

Buy now

spot_img

Србија: 20% од заразените со Ковид се деца

Драматичната ковид-состојба во соседна Србија продолжуваа а директорот на кризниот штаб, Предраг Кон, изјави дека во просек околу 20 проценти од новозаразените се деца на претшколска и школска возраст. Според него, бројот може да биде и доста поголем, поради асимптоматските случаи, но дека засега системот на следење на состојбата во училиштата добро функционира. Кон наведува дека вирусот во училиштата „влегол“ поради домашни прослави, но и забави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles