17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Берово: Пристапна патека до муслиманските гробишта

Невладината органицација ,,Дуј Амала” , во соработка со Општина Берово, изгради патека со бехатон плочки,  покрај муслиманските гробишта во Берово. За реализација на овој проект, од општинскиот буџет за поддршка на невладини организации се издвоени 90.000 денари, а останатите средства во износ од околу  100.000,00 денари се обезбедени преку Муслиманската верска заедница.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles