-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Волонтери го разубавуваат Делчево

Млади волонтери од Делчево, поддржани од Општина Делчево, завршија со санација на оштетената урбана опрема, оштетените огради, обележувасе на  игралиштата и  бојадисување на  клупите, летниковците и другата опрема во игралишта во населбите Расадник, Милково Брдо, како и во селските населби Град и  Тработивиште. Оваа акција претставува поттикнување на волонтеризмот во Општината, грижа за општинските добра и јакнење на јавната свест дека секој поединец носи одговорност за тоа како изгледа градот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles