21.7 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов позитивен на Ковид 19

Градоначалникот на Кочани, Љупчо Папазов на кога пред два дена му слоши на прес конференција е позитивен на Ковид 19 и тој денес  бил на испитувања во Клиничката болница во Штип. Папазов, решението за избор на градоначалник го доби вчера, кога и беше извршено примопредавањето на функцијата.

Во тек е епидемиолошка анкета за контактите на градоначалникот Папазов, но според протоколот на Институтот за јавно здравје, контактите на заболените со ковид кои примиле две дози вакцина не одат во изолација.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,867FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles