7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Две кошаркарки од Баскет Кам во репрезентацијата

Кате Поп-Димитрова и Елена Тасевска од кошаркаскиот клуб Баскет Кам од Македонска Каменица од денеска се во составот на сениосрката кошаркарска репрезентација на Македонија. Тие вчера го одработија и вечерниот тренинг во полн состав, со главните адути во квалификациите, Девана Бонер и капитенот Анџелика Митрашиновиќ.

Инаку годинава Елена Тасевска и Кате Поп Димитрова бележат успешни натпревари во европската ВАБА лига и во домашното првенство   а во клубот Баскет Кам ја испишаа најсветлата клубска историја, освојувајќи ја двојната шампионска круна, Купот и Шампионатот на Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles