1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Паднато дрво го блокира сообраќајот пред општина Штип. Неколку возила се оштетени

Паднато дрво   беше причина за блокада на сообраќајот и оштетување на неколку возила паркирани во близина на општинската зграда во Штип. Инцидентот се случи доцна попладнево за време на најголемата сообраќакжјна гужва, а во расчистување на ситуацијата , учествува екипи на ЈП СТипион и ТППЕ – Штип.

Засега нема  конкретни информации за причините за падот на дрвото, но не е исклучено дека се работи за оштетување предизвикано од изградбата на конзолите.

ПШредизвикана е поголема материјална штета, но за среќа, повредени нема.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles