13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Србија: Потпишан договор за употреба на Фајзеров лек

Министерот за здравство на Србија Златибор Лончар потврди  дека бил потпишан договор со претставници на компанијата „Фајзер“ за дистрибуција во Србија на нивниот експериментален лек за лекување на коронавирус. Србија е трета земја во светот што склучила ваков договор со компанијата „Фајзер“, и прва што ќе го има во употреба.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles