3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Ул. Славонска Пожега комунални комплетирана. Јорданов најавува градежна офанзива

Во завршна фаза се комуналните активности на улицата Славонска Пожега во штипската населба Пребег. Овде комплетно беше променета водоводната мрежа а утре следува асфалтирањето

Поради чести дефекти на оваа улица ЈП Исар направи реконструкција на водоводната и канализациона мрежа изјави Бранко Ѓеоргиев – рак. на р.е. Водовод при ЈП Исар

Жителите кои со години чекаа на оваа активност денес беа очигледно расположени за разговор

Освен оваа улица градоначалникот на Штип Иван Јорданов денес идентични активности  најави и на многу други улици во Штип

Се гледа крајот на маките и нервозите на жителите од улицата  Славонска Пожега во штипската населба Пребег.Подготовките за нејзино асфалтирање се во завршна фаза и наскоро овде ќе има асфалт, им вети Иван Јорданов – градоначалник на о. Штип

Наша цел и обврска е да овозможиме поголема функционалност на институциите на изведувачите за да можеме побрзо, поквалитетно да ги извршуваме обврските изјави Иван Јорданов – градоначалник на о. Штип

Претходно, на оваа улица, комплетно беше променета и водоводната мрежа:

изјави Бранко Ѓеоргиев – рак. на р.е. Водовод при ЈП Исар

За овдешните жителите ова се повеќе од добри вести:

анкета граѓани

Улицата Славонска Пожега е една од повеќето, што се зацртани во планот на градоначалникот за реконструкција која предвидува и промена на водоводната и  канализациона мрежа. Темпото на работа  ќе го диктираат  временски услови.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles