3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Црна Гора: Повеќе Корона – починати од новородените

Бројот на починати лица во Црна Гора го надминува бројот на новороденчиња на дневна основа, предупредуваат стручњаците. Според податоците на Институтот за јавно здравје, во понеделникот во Црна Гора како последица на коронавирусот починале 15 лица, од кои најмладиот имал 25 години. По тој повод угледниот  др Небојша Кавариќ повика на „итна и драстична промена на стратегијата за борба против епидемијата“. На својот фејсбук профил објави фотографија на која се гледа дека во Црна Гора на  2-ри и 8-ми ноември починале 56 лица од коронавирус.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles