1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Набавени 40.000 вакцини против грип

Граѓаните кои се пријавиле на сајтот вакцинација.мк деновиве треба да добијат СМС порака со инфоремации за  точното време и место за прием на вакцината против грип:

Пристигнаа 40 000 четириваленти вакцини против сезонски грип. Вакцинацијата ќе почне в петок, а СМС пораки ќе почнат да добиваат граѓаните кои се пријавиле на сајтот vakcinacija.mk . Ова е четврта година по ред како обезбедуваме бесплатна вакцинација за хронично болните, граѓаните над 65 – годишна возраст, бремените жени, децата и здравствените работници изјави Венко Филипче, мин. за здравтво

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles