15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Берово: Средби со граѓаните за креирање на буџет

Започнаа средбите на градоначалникот Звонко Пекевски со граѓани, пред креирање на Буџетот на Општина Берово за наредната година. Предлозите на граѓаните се слушаат, се разговара за можноста за рализација на лице место и оние проекти кои немаат имотно правни или некои други пречки, по приоритет, ќе бидат внесени во Буџетот.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles