-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Во Штип ноќеска гореше мерцедес

Автомобил марка мерцедес,  ноќеска гореше во Штип на улицата „Пиринска“.  Огнот започнал незабележан од никој, со голема дилема, дали се работи за случајно или намерно палење:

Пламенот во кој ноќеста исчезнува мерцедесот на улицата риринска во Штип, од соседите никој не успеал да го забележи навреме, поради што се и големите оштетувања. Противпожарните служби се појавиле  и својата работа ја завршиле, но штетата не успеале да ја спречат.

Запалениот автомобил, кој потсетува на едно минато време кога возила во Штип гореа често, е предмет и на полициска истрага:

Ноќеска околу 01.00 часот е пријавен пожар на запалено восило, сопственост на 20-годишно лице. Извршен е увид , а причините за пожарот се утврдуваат, информираат од СВР – Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles