-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Сопрени подзмените води, што уништуваа спортската училишна сала. на ОУ Ванчо Прке

Спорени се подзмените вопди кои со децении на спортската сала на ОУ Вначо Прќе од Штип и нанесуваа огромни штети. Проектот е реализиран со конзилијарно стручно мислење и со буџет од 60 илајди евра.Освен големата материјална штета причина за санирање на овој децениски проблем и здравјето на учениците.Освен овој, досега во ОУ Ванчо Прќе  веќе се спореведени и други проекти, па, една од најстарите училишни згради во Штип сега е  со комплетно изменет екстериер и функционално подобрена внатрешност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles