2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Карбинци: По 3.000 ден. за секое новороденче

Градоначалникот на о. Карбинци, Виктор Паунов ги потпиша решенијата за доделување на еднократна парична помош од 3.000 денари на новозапишани првоодделенчиња во ОУ ,,Страшо Пинџур”.  Во периодот кој што следи ќе бидат исплатени и оние кои поднеле барања за новороденчиња, средношколци и студенти

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles