17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Пренасочување на сообраќајот на делница А3

АМС инфорира дека има пренасочување на сообраќајот на делница од магистралниот пат А3, поради изведување градежни работи на експресниот пат Штип – Кочани, од 12 до 14 ноември 2021 год. , сообраќајот на делницата од Компостарата до Подлошката крстосница, на магистралниот пат А3 ќе биде со пренасочен режим. Се повикуваат сите учесници во сообраќајот на зголемено внимание и на почитување на сообраќајната сигнализација за времен режим.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles