17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Проекти за асфалтирање на улици во с. Црнилиште

Градоначалникот на Свети Николе, Дејан Владев најави активности за изготвување на проекти за асфалтирање на неколку улици во село Црнилиште. По изготовката на проектите, ќе се бараат средства за нивна реализација. Иницијативата доаѓа по денешната посета на селото и евидентираната ургентност од поставување на асфалт.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles