1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Реприза на штипската конститутивна седница во Кочани. Северна повторно донесе проблеми

Конститутивната седница на кочанскиот совет денес беше репризна на штипската откако и овдешните советници во конфликт влегоа поради придавката Северна.

Сепак на крај советот е конституиран, а за претседател со 10 членови за и  еден воздржан беше избран избран Лазо Митев од советничката листа на ВМРО ДПМНЕ.

Повторената слика од Штип во кочанскиот совет веројатно ќе биде предмет на работа за  инспекторите од Мин. за локална самоуправа кои по истиот повод беа во Штип и за три работни дена ветија информација за случајот.  Оттогаш поминаа 5 работни дена но инфоемација нема, што насочува дека во иста процедура влегува и Кочани.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles