8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Црна Гора: Кривокапиќ е единствен невакциниран лидер

Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ денеска изјави дека нема да се вакцинира против коронавирусот бидејќи има доволен број антитела, со што е единствениот лидер во Европа кој не ја примил вакцината против коронавирус. Мојот број на антитела расте и не знам од каде е оваа појава. Во моментот кога бројката ќе биде под 100, ќе бидам вакциниран, рече Кривокапиќ, нагласувајќи дека секогаш ќе ги следи советите на својот лекар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles