7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за 1,5 денари, а дизел горивата поскапуваат за половина денар за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија .

Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР  95 ќе изнесува 75 денари за литар, ЕУРОСУПЕР  98 ќе се продава за 77, ЕУРОДИЗЕЛ за 68, а Екстра лесно масло за домаќинства за 67 денари за литар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles