3.3 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Бочварски: Нови проекти за наредната година

релизацијата на капиталните проекти во Министерството за транспорт и врски е добра, а од наредната година имаме планови за нови и квалитетни проекти, најави денес министерот Благој Бочварски:

-Преку Министерството за транспорт подготвуваме нови проекти за водоснадување, продолжуваме со реконструкција на локалните улици во сите општини. Железницата и гасификацијата остануваат приоритетни проекти, модернизација на патната мрежа преку ЈП за државни патишта исто така останува примарен фокус за Владата, така што и следната година продолжуваме со силен инвестициски циклус во изграда на капиталните проекти, рече Бочварски.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles