17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Делчево: Јавна анкета за креирање на буџет

Со пополнување на краток он лајн формулар  жителите на општина Делчево имаат можност директно учествуваат во креирањето на приоритетите и Буџетот наредната година. во тек подготовката на предлог-програмите на Општина Делчево за 2022 г. по одделенија и сектори. Во таа насока, Општина Делчево ги охрабрува граѓаните да доставуваат предлози во писмена форма.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles