-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Карбинци: Чистење на јавни површини

Општина Карбинци од денеска започна голема акција за чистење на јавно прометните површини која ќе се спроведе на неколку локации:

Денесла започнуваме со село Таринци каде што се чисти малиот плоштад како јавно прометна површина а веќе утре ќе се чисити во село Крупиште. Се чисти есенскиот смет а можеме да најавиме дека хигиената во општина Карбинци ќе биде на едно повисоко ниво“ Изјава Виктор Паунов-градоначалник на о. Карбинци

Вакви акции ќе се спроведуваат често на многу јавни прометни површини на повеќе локации а во иднина ќе направиме и неколку акции заедно со граѓаните“ изјави Елена Коцева-директор на ЈП Плачковица-Карбинци

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles