4.4 C
New York
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Кочани: Конкурс за студентски стипендии

Општина  Кочани го распиша конкурсот за доделување 30 стипендии за студенти од јавните високообразовни установи. Од нив, најмногу пет ќе бидат наменети за студенти од ромската етничка заедница, десет за студенти од социјално загрозени семејства, најмногу пет стипендии за студенти запишани на факултети за медицински науки, а останатите стипендии за студенти кои постигнале висок успех во студирањето. Стипендијата е во месечен износ од 3.000 денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,052FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles