15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Србија: ЕУ ќе ги признае српските Ковид сертификати

 Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархеји, најави дека ЕУ денеска ќе донесе одлука за признавање на дигиталните сертификати за ковид издадени во Србија. „Тоа значи дека патувањето ќе им биде полесно на нивните граѓани“, изјави Вархеји. Српските дигитални сертификати за вакцинација, тестирање или прележан ковид ќе станат еквивалент на ЕУ зелените ковид сертификатите, со кои се овозможува слободно патување во и во ЕУ.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles