15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Три лица со ковид, починаа ноќеска во Штипската болница

Три лица  беа немоќни во борбата со Ковид 19 и ноќеска починаа во штипската клиничка болница . Тие се на возраст од 63 до 73 години  од Пробиштип, Берово и Македонска Каменица. 

Во моментов на Инфективното одделение имаме 55 пациенти, од кои 46 се на кислородна терапија. Други 7 лица се со полесна клиничка слика и медицински третман добиваат на Кожното одделение, информираат од КБ – Штип.

Во моментов, во Болницата има само уште 8 слободни места, а она што загрижува е тешката клиничка слика со која доаѓаат пациентите во болница.

Во моментов, во општините од Регионот бројот на активни случаи порасна на 909, а пораст на новозаразени има во сите општини без исклучок.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles