1 C
New York
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

45 казни за брзо и 5 за „пијано“ возење

Вкупно 45 возачи од Источниот реион, за неколку часа, заработија казни од полицијата за пребрзо возење. Од нив, 25 надвор од населено место и 20 во населено место. На сите возачи им биле изречени соодветни санкции.

Во истиот периот,  на подрачјето на СВР Штип спроведена е акциска контрола на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Од извршената контрола било констатирано дека 5 возачи упарвувале возила под дејство на алкохол и тие биле исклучени од сообраќај, времено им биле одземени возачките дозволи и изготвени им биле прекршочни платни налози. Санкционирани биле и 31 други видови прекршоци.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles