19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Боречкиот клуб Киро Ристов ќе добие сала за тренинг

Боречкиот клуб Киро Ристов од општина Карбинци ќе добие спортска сала за тренирање а со ова значително ќе се подобрат условите за спортување и подобри резултати изјави претседателот на Боречкиот клуб Трајче Димков.

Инаку боречкиот клуб  Киро Ристов постои  веќе 5 месеци, каде што се работи во групи едната група на деца од 5 до 7 и втората група од 8 до 13 години. 

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles