-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Крај на еколошката траума со колекторот во Штипско Ново Село, најавува градоначалникот Иван Јорданов

Штипскиот градоначалник Иван Јоранов најави крај на еколошката траума која со години е присутна поради дефект на колекторскиот сиситем кај Ново Село.

„Колекторската цевка ќе биде завршена во текот на наредната година односно на пролет бидејќки треба да се набават адекватни цевки а не како претходно со импровизација“  Изјави Иван Јорданов –градоначалник на о. Штип  

Освен неподносливата миризба и потенцијалнот ризик од заразни заболувања, колекторската цевка со години ја труе флората и фауната на Брегалница, а за последиците еколозите велат дека се долгорочни и многукратни.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles