7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Продолжува хуманата мисија на Комодита Хоум

Со донација на душеци,перници и постелнини на ЈЗУ  Универзитетска клиника  за Државна кардиохирургија, познатиот бренд Комодита Хоум ја продолжува својата хумана мисија за опремување на здравствените иунституции.

Свесен сум дека кардиоваскуларните заболувања се помеѓу водечките причини за смртност во светски рамки, а кај нас во Македонија се причина број еден. Најчесто причина е стресот и животен стил кој не му дозволува на поединецот да се смири, релаксира и да го забави темпото. Токму затоа е потребен и квалитетен одмор, добар сон, а ние од Comodita Home располагаме и со квалитет, но и огромна желба да помогнеме и да делуваме општествено одговорно“,изјави Харитон Гаџоски од Comodita Home.

Досега Комодити Хоум донираше 1500 душеци во вредност од 100.000 евра на поголем број здравствени институции во Македонија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles