13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

СВР Штип: Фатен крадец на дрва за огрев

При контрола во пмв Фиат со штипска регистрација, управувано од 49 годишниот  штипјанец В.А. , на регионалниот пат Штип – Плачковица, во близина на с. Долни Балван и с. Таринци, штипската полиција открила бесправно исечени огревни дрва. Пронајдените дрва и возилото се одземени и предадени на шумска полиција за понатамошна постапка. По целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles