13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Струмица домаќин на Македонскиот бисер во борење

Во Струмица од 19-21 ноември ќе се одржи традиционалниот  турнир во борење, Македонски Бисер. Ќе  учествуваат  борачи од повеќе  европски  држави. Позната е и репрезнетѕацијата на Македонија. На душекот во Струмица на 20 ноември ќе ги видиме Стефан Штерјов, Аид Салихаси, Владимир Егоров, Бесир Алили, Мухамед  Феруки, , Фати Вејсели, Серхан Шакиров, Дејан Митров, кој досега има освоено најмногу трофеи на овој турнир, Петрит Исмаили, Столе  Ефтимов, Реџеп Хајдари, Џан Назифов,, Могамегдџани Нуров, Усеји  Фејзулаху.

 Борбите ќе се одржат на 20 ноември, кога  е отворањето и на турнирот  во  попладневните  часови

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles