19 C
New York
Friday, September 22, 2023

Buy now

spot_img

Дрвокрадци за кубик дрва наплатиле 150 евра.

Дрвокрадци на муштерија од селото Лакавица за кубик дрва му наплатиле 150 евра. Според купувачот Лазо Николов,дрвата биле договорени 1400,но, останатите 8000 денари продавачите му ги украле.

Николов тврди дека, тоа му биле последните пари за презимување бидејки е социјален случај,и неговите примања се 6000 денари месечно.

Случајот тој го пријавил во полиција која веднаш дошла на лице место.

СВР Штип испрати увидна екипа, разговараше со оштетеното лице и во тек расветлување на случајот,објаснија од штипската полиција.

Ограбениот Николов е убеден дека  крадците нема да застанат на овој случај и од тие причини ги предупредува граѓаните на зголемена внимателност.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,868FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles