-0.8 C
New York
Tuesday, November 30, 2021

Buy now

spot_img

Емил Павлов ќе се бори за светската титула

Штипскиот каратист Емил Павлов ќе се бори за светската титула против Французинот Стивен Дакоста на Светското првенство во Дубаи, ОАЕ.

Павлов извојува пет победи, а во полуфиналето славеше против Мартиал Тадиси од Унгарија 3-3, бидејќи прв освоен поен.

Ова е втор медал за Македонија на Светските првенства по бронзата на Жарко Арсовски на СП во Белград 2010 година.

На СП настапуваат 1054 натпреварувачи од 117 држави.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,036FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles