8.6 C
New York
Monday, February 6, 2023

Buy now

spot_img

Мигранти од Сирија фатени кај Три Чешми

Рано утринава  на регионалниот пат Штип  Три Чешми, од страна на полициски службеници од СВР Штип биле забележани две лица мигранти од Сирија, кои биле предадени за понатамошна постапка во Прифатен транзитен центар „Винојуг“  Гевгелија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,702FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles