15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Санација на детско игралиште во Пробиштип

Во завршна фаза се градежните активности за санација на детско игралиште и уредување на просторот пред зградите за колективно домување на улицата “Јаким Стојковски во Пробиштип. По завршување на активностите ќе следи и хортикултурно уредување. Општина Пробиштип заврши уште два слични проекти за уредување на простор со детски реквизити и урбана опрема, на улицата “Нада Михајлова” кај спој со улица “28-ми Август” и во Злетово. Овие детски игралишта се согласно планот за реализација за 2021 година, за кои општината издвои вкупно средства во висина од 4 милиони денари

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles