17.4 C
New York
Sunday, September 25, 2022

Buy now

spot_img

Четиригодишниот проблем со водоснабдувањето во село Врсаково ќе биде решен.

Се решава проблемот со водата за пиење во штипското село Врсаково. Крај на четиригодишниот проблем со водоснабдувањето и честите дефекти најави градоначалникот на општина Штип Иван Јорданов кој денес изврши увид во реконструкцијата на новата водоводна линија:

„После четири години конечно ќе го решиме овој проблем и жителите како што им ветивме тоа го исполнивме тие конечно ќе добијат вода за пиење и ќе немаат проблеми со водоснабдувањето“ Изјава Иван Јорданов-градоначалник на о. Штип

Колку изнесува вкупната инвестиција на трасата долга 500 метри:

„Инвестицијата на ЈП Исар изнесува 416 000 денари„ Изјава Трајче Здравков-директор на ЈП Исар Штип 

Инаку околу 100 жители на село Врсаково се снабдуваа со вода од резевоар на Јавното претпријатие Исар.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,500FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles