15.9 C
New York
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

300 мил ден за поддршка на тутунарите

Владата деновиве ќе исплати 300 милиони денари поддршка на 19.060 тутунари во рамки на пакетот за намалување на последиците предизвикани од КОВИД-19. Секој тутунар ќе добие по три денари за килограм произведен и продаден необработен тутун од втора класа, како и 16 денари по килограм за произведен и продаден необработен тутун од трета и четврта класа. На оваа финансиска поддршка ѝ претходеше исплата на субенции за произведен и предаден тутун во висина од 1,7 милијарди денари.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles