3.6 C
New York
Sunday, December 5, 2021

Buy now

spot_img

Автомобил удрил во работна машина

Автомобил марка Опел Астра управуван од кумановецот М.К. изгубил контрола врз возилото и удрил во паркирана работна машина. Несреќата се случила во близина на населбата Три Чешми.52 годишниот возач се здобил со тешки телесни повреди,а со телесни повреди поминал неговиот сограѓанин, инаку сопатник, 54 годишниот Г.Ѓ. Повредените итно се транспортирани во КБ штип каде им е дадена медицинска помош и се надвор од животна опасност. Увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,044FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles