13.2 C
New York
Thursday, December 2, 2021

Buy now

spot_img

Албанија : Ќе се гради центар за азиланти

Британското и албанското министерство за надворешни работи разговараат за отворање центар за азил во Тирана, за сместување бегалци, кои Франција одбива да ги прифати, пишува британски Дејли мејл. Весникот додава дека можноста за потпишување договор со Албанија е голема, повикувајќи се на извор од владата на Обединетото Кралство и покрај тоа што албанската министерка за надворешни работи Олта Џачка минатиот месец ја отфрли ваквата идеја, пренесува Ора њуз. На оваостро се спротисави премиерот Еди Рами кој изјави дека богатите земји нема да одлучуваат дали ваков камп ќе има во Албанија.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,043FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles