7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Лазаров: Приватните лаборатории да донираат тестови

Матичниот лекар Ненад Лазаров јавно ги повика и прозва лабораториите кои работат ковид-тестови да се приклучат на акцијата и да донираат, кој колку милува, бесплатни тестови за најранливи категории граѓани. Огромна популација наши сограѓани не може да си дозволи! Лично ќе се погрижам да стигнат на право место и фер дисперзирани,  напиша Лазаров на неговиот фејсбук-профил

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles