7.5 C
New York
Sunday, December 4, 2022

Buy now

spot_img

Утре во Струмица почнува „Македонскиот бисер“

Утре во Струмица  почнува традиционалниот македонски бисер во борење. Во македонската репрезентација ќе настапат и натурализираните Македонци Нуров и Егоров.  Ќе ги видиме на душекот и Дејан Митров, кој досега најмногу го освојувал трофејот,потем Стефан Штерјов, Бесир Алили, Серхан Шакиров, Столе Ефтимов, Џан Назифов, Вета Вејсели и др.

На турнирот  ќе учествуваат и борачи од десетина држави

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,595FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles