15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Ќе нема ниту рестрикции ниту енормно високи цени на струјата, тврди регулаторот Бислимовски

Ќе нема ниту рестрикции ниту енормно високи цени на струјата, а најзагрозените граѓани ќе добијат помош. Ова во гостување на ТВ Стар го кажа претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски.

Дополнително, од Регулаторната комисија најавуваат дека ќе бараат помош за најранливите категории потрошувачи. Висината на помошта, би зависела од приходите кои ги имаат семејствата. По оваа логика, најголема помош ќе има за оние со најниски проходи, а како приходите на домаќинствата ќе се зголемуваат, така помошта ќе се намалува.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles