2 C
New York
Sunday, November 28, 2021

Buy now

spot_img

Берово: Асфалтирање на ул. во с. Двориште

Во рамките на проект ,,Македонија без кал”-, интензивно се работи на терен за подобрување на патната инфраструктура во беровско Двориште, каде што во тек е рализација на проект ,,Реконструкција на улици во с. Двориште” од влезот во селото, до Чурилското маало. Во рамките на проектот, се врши реконструкција на локален пат до селото Двориште со должина од 3300 метри, со вкупна вредност , од околу 400 илјади евра и очекуваме работите да бидат завршени во текот на оваа календарска година.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,032FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles