15.6 C
New York
Tuesday, September 27, 2022

Buy now

spot_img

Битиќи: Ако треба ќе се интервенира за струјата

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска порача дека будно ја следат состојбата со електрична енергија и ценовните шокови и ако има потреба со финансиски средства ќе интервенираат:

Направивме еден сет на мерки и тој чини 65 милиони евра кои што сметаме наредните шест месеци ќе направи да осигураме дека ниту домаќинствата, ниту стопанството треба да се грижи за нивната иднина и околу енергетската криза, порача Битиќи.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
3,506FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles